Narození miminka patří k těm nejkrásnějším okamžikům našeho života. Zapamatujte si díky newborn fotografiím, jak vypadalo miminko bezprostředně po narození – jak malinkaté bylo, jak si dávalo ručičku pod hlavičku, jaké srandovní či důležité “obličeje” dělalo…

Miminka fotíme v ateliéru, který je pro focení uzpůsoben – vždy je dostatečně vytopen (k dispozici je přímotop) a fotíme permanentními světly, nikoliv záblesky. Pro focení máme k dispozici krásné rekvizity a vkusné doplňky – sortiment pravidelně doplňujeme a obnovujeme.

Ideální věk pro focení novorozenců a miminek je mezi 7. a 11. dnem života, maximálně do 14 dnů od porodu, kdy miminka nejvíce spí – fotí se ve spánku. Obecně platí, že čím dříve, tím lépe. Tento krátký časový úsek od porodu je opravdu velmi důležitý. Miminka bývají hodně spavá a dá se s nimi dobře manipulovat, aniž by se vzbudila. Nechají se schoulit do podobných poloh, jako když byla u maminky v bříšku. Samozřejmostí je i v rámci jednoho focení i několik fotek se sourozenci, s rodiči a podobně.

Ideální je se na focení objednat ještě před porodem – zarezervujte si termín a počítejte s časem 1–3 hodiny.